Computer Protection zastępuje Workstation Security

F-Secure zastępuje oprogramowanie antywirusowe pod nazwą Workstation Security nowym produktem antywirusowym – F-Secure Computer Protection, który jest dostępny w wersji
standard oraz premium.  Różnice pomiędzy starszą a nową wersją są następujące:

 

Nowa architektura programu

Zmianie uległa architektura programu, który teraz korzysta z najnowszych rozwiązań F-Secure lab. Nowa rozbudowana architektura pozwala na łatwiejsze dodanie i integrację nowych funkcji zabezpieczeń w przyszłości. Nowy klient charakteryzuję się większą wydajnością i stabilnością. Nie ma konieczności restartu komputera po wprowadzeniu lżejszej, mniej obciążającej sieć aktualizacji programu.

Zmiany ustawień firewalla
Computer Protection zmienia podejście do firewalla. Od teraz z poziomu portalu zarządzającego będziemy zarządzać wbudowaną zaporą Microsoft uzupełnioną (opcjonalnie) o profile zapory F-Secure, które zostały zaktualizowane w odpowiedzi na nowe największe zagrożenia. Opcjonalnie możemy użyć tylko bazowych reguł zapory sieciowej Microsoftu.

Nowy interfejs klienta
Odświeżony i przebudowany został także interfejs klienta. Łatwiej znajdziemy potrzebne ustawienia oraz wprowadzimy zmiany w ustawieniach.

nowy interfejs klienta f-secure computer protection

DeepGuard w wersji 6

DeepGuard w wersji 6 Funkcja DeepGuard jest uzupełnieniem ochrony bazującej na skanowaniu na podstawie pobieranych sygnatur. Zadaniem DeepGuard jest blokowanie w systemie procesów, które cechują się podobnymi wzorcami zachowań uznanych przez F-Secure za niebezpieczne. Nowa odsłona tej funkcji czerpie więcej ze sztucznej inteligencji oraz maszynowego uczenia się.

Nowa funkcja DataGuard Protection w wersji Premium
Nowa opcja DataGurard, która jest dostępa w Computer Protecion Premium. To dodatkowa funkcja ochronna, która wspomaga technologię F-Secure DeepGuard przez monitorowanie zawartości folderów użytkowników. Takie foldery mogą być wykrywane automatycznie, ale można też ręcznie wykluczyć niektóre z nich, aby funkcja ich nie sprawdzała.
Zaufane aplikacje mogą uzyskiwać dostęp do takich folderów.

Instalator sieciowy

Plik instalacyjny będzie do pobrania z portalu zarządzającego tylko jako network installer czyli plik o małej wielkości, który łączy się z internetem w celu pobrania plików z serwera F-Secure. W przyszłości zostanie udostępniona możliwość skorzystania z kompleksowego instalatora.

instalacja programu antywirusowego

Jeśli wybierzemy instalację przez opcję dodaj urządzenie w portalu zarządzającym, to instalator będzie miał już zaszyty klucz licencji. Jeśli na zarządzanychstacjach posiadamy Computer Protection, jak i Workstation Security należy wziąć pod uwagę, że będą one sterowane za pomocą innych ustawień profili.

Profil ustawień Computer Protection

 

 

W najnowszej odsłonie oprogramowania antywirusowego została również porzucona opcja skanowania E-mail i
antyspam. Więcej na temat różnic między Computer Protection a Workstation Security można znaleźć na:

https://community.f-secure.com/t5/Protection/F-Secure-Computer-Protection/td-p/97269

Related Posts

0