F-Secure Business Suite: brak komponentów w instalacji Client Security 13.X?

Przy instalacji  F-Secure Client Security w wersji 13 można zauważyć mniejszą ilość komponentów do instalacji. W wersji 13 mamy do wyboru komponenty Internet Shield, Device
Control, a także agenta do środowisk wirtualnych. W poprzednich wersji instalacja wskazywała nam większą możliwość instalacji dodatkowych komponentów takich jak: Web Traffic Scanning, Internet Shield, Browsing Protection czy E-mail Scanning.

 

f-secure funkcje

Wraz z nową wersją opcję Web traffic scanning, Browsing Protection instalowane są w ramach komponentu Internet Shield.  DeepGurad instalowany jest w ramach Virus protection. Poszczególne komponenty można wyłączyć z poziomu Policy Manager.

Brak komponentów przy instlacji f-secure client security 13

Opcja E-mail scanning została porzucona z uwagi na ograniczoną możliwość jej działania. Funkcja E-mail scanning w poprzednich wersjach miała możliwość obsługi tylko nieszyfrowanych wiadomości POP3. Obecnie wiele firm stosuje szyfrowania w celu ochrony połączenia z serwerem poczty email, przez co opcja ta stawała się bezużyteczna. Dlatego producent zdecydował się na porzucenie funkcji zarówno w  produktach Business Suite (Client Security), jak i rozwiązaniach opartych na chmurze (Computer Protection).

Jednak sam F-Secure Client Security posiada wiele poziomów ochrony niezależnie od źródła zagrożenia (np. skanowanie załączników zapisanych na komputer, skanowanie stron pod kątem niebezpiecznej zawartości, do której mogą prowadzić linki w wiadomości pocztowej ).

Oczywiście warto blokować zagrożenia tak szybko, jak to możliwe zanim zostaną one pobrane na klienta. Można w takiej sytuacji rozważyć wdrożenie dodatkowej warstwy zabezpieczeń np. dedykowanej ochrony między serwerem a klientem poczty. Jeżeli istnieje potrzeba używania opcji skanowania e-mail, można z niej korzystać w we wcześniejszej wersji Clienta numer 12.x, który jest dostępny na oficjalnej stronie F-Secure.

Related Posts

0